Masáže Kotlandová Monika 605 936 945

 

Dornova metoda

Je jemná manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta uvedou do správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. Vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu, jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, lokte, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu).

 

Trigger points  

TP jsou charakteristické změny lokálního svalového napětí, nadměrně dráždivá místa ve svalech (uzlíky), které způsobují bolest a omezení pohybu a může působit typickou přenesenou bolest. Technika ošetření trigger pointů vychází z vědeckých poznatků v oblasti myofasciálního systému.

 

Čínská masáž TUINA

Čínská masáž Tuina vychází ze stejných teoretických základů a filosofie jako tradiční škola akupunktury, ale ošetření a stimulace citlivých bodů se provádí rukou, loktem. Plus kombinace masážních technik.Tuina zprůchodní energetické dráhy a účinně podpoří oběh krve a vnitřní energie čchi v těle. Provádí se přes oblečení.

 

Breussova masáž

 Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu a okysličení jednotlivých obratlů.


Reflexologie nohy

Nohy jsou považovány za zrcadla těla a tlak na přesná místa (reflexní body) podporuje léčbu jim odpovídajících částí těla.


Kineziotaping

Pomocí kineziotapingu se docilí funkčnosti svalů, šlach či kloubů, které jsou v daný moment postiženy. Nalepování pružných pásek umožňuje trvalý průtok krve i lymfy, čímž se aktivují ozdravné procesy.


                                            

                                                                            

                                                                          

                                                                        

                                                                         


                                              

                               

Masáže