Barnášová Jana - masérka - 602 449 078

Masáž zlepšuje fyzický i psychický stav organismu, pomáhá při výměně látek ve svalech, a účinně se používá při regeneraci organismu. Další účinky masáže je psychické uvolnění a relaxace a následné zlepšení tělesné výkonnosti.  Při masáži využívám masážních hmatů a tahů, které provádím pomocí masážních olejů. Masáž rekondiční slouží k regeneraci organismu, ke znovu obnovení kondice po zanedbání pohybové činnosti. Omezení pohybové aktivity může způsobit například snížený rozsah pohybu v jednotlivých kloubech, sníženou svalovou sílu, zkrácené svaly v jednotlivých partiích těla jako šíje, záda, ruce, nohy..

Účinky masáže :
    napomáhá regeneraci svalstva a tkání
    zvyšuje prokrvení svalů i kůže
    zvýší látkovou výměnu ve svalech a dochází k odplavení toxinů
    uvolňuje svaly
    rozproudí energii
    zmírňuje bolest, pocity zatuhlosti, zvyšuje výkonnost organizmu
    příznivě ovlivní psychický stav

 

Tejpování je proces nalepování speciální tejpovací pásky přímo na kůži s cílem udržet stabilní polohu kostí a svalů během sportovní činnosti.

Jedná se o postup, který používá tejpovací pásku, připojenou k pokožce, aby svaly nebo kosti byly v určité poloze. 

Tím se snižuje bolest a pomáhá při regeneraci. Existují také korekční techniky k ovlivnění vazů, šlach či lymfatického systému.

 

Baňkování neboli vakuoterapie docílí intenzivního prokrvení masírované tkáně.

Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a celého pohybového aparátu, ovlivňuje i funkci vnitřních orgánů. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva. Lze je přikládat nad akupresurní body a tím pracovat s energií meridián, vynikajících účinků je také dosaženo při aplikaci baněk (třeba na postižený kloub) z důvodu otoku. (kyčelní kloub,koleno,ramenní kloub)  Působením podtlaku se nejenom místo proktví, ale odsají se z těla i škodlivé látky. Baňky se nechají přiloženy po určitou dobu nebo se posouvají po příslušných částech těla. Používání baněk má tedy dvojí účinek: všeobecný (pročištění krve, zlepšení oběhu, regulace a zdokonalení funkce autonomního nervového systému atd.) a místní (odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů apod.)